Sürücü Kursuna Başvuru

Sürücü kursuna başvuru yapmak için bilmeniz gerekenler burada! Ehliyet almak için herhangi bir sürücü kursuna kayıt olunması gerekmektedir. Bu kurslara kayıt olmak isteyenler, belirli ücretleri gözden çıkarması gerekiyor. Dilerseniz adım adım yapılması gerekenlere bir göz atalım.

Sürücü Kursuna Nasıl Kayıt Olunur?

Sürücü kurslarından herhangi birisine kayıt olabilirsiniz. Burada öncelikli olarak, ikametgah etmiş olduğunuz bölgeye yakın olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca dönemde yasallaşan “sürücü kursu taban fiyatları” için bir araştırma yapmanız gerekmemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bu kurslar, belirlenen taban fiyatlar üzerinden hizmet vermektedir.

Taban veya tavan fiyatlar arasında bir seçim yapabilirsiniz. Kurslardan herhangi birine sadece T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) kimlik kartınız ile başvuru yapabilirsiniz. Kurs yetkilisi tarafından belirtilen belgeleri, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayan kursiyerler, sınava girmeye hak kazanacaktır. Sınav sonrası başarılı olan adaylar için ayrıca direksiyon sınavı düzenlenmektedir. Tüm bu sınavlar “Milli Eğitim Bakanlığı” gözetiminde yapılmaktadır.

Her iki sınavıda başarı ile tamamlayan kursiyerler, ehliyet almaya hak kazanmış olacaktır. Harç ve diğer giderleri eksiksiz olarak ödenmesi gerekmektedir. Harçları ödeyen kursiyerlerin sürücü belgeleri, en kısa süre içerisinde basılmaktadır.

Categories:   Genel

Yorumlar